fbpx

5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć

Na pewno prowadzisz na Facebooku lub Instagramie swój profil prywatny lub firmowy i pewnie zależy Ci na ładnych zdjęciach. Bądźmy szczerzy – nie ma czegoś takiego jak zdjęcie #nofilter (no dobra zdarzają się wyjątki), a większość pięknych zdjęć które przeglądamy na Instagramie nie są tylko zasługą filtrów tej aplikacji.

Większość użytkowników coraz częściej korzysta z edycji zdjęć przez aplikacje. Przygotowałam dla Ciebie zestawienie 5 najlepszych aplikacji do edycji zdjęć, które mogą Ci się przydać. Będę się też starać aktualizować je na bieżącą, ponieważ rynek stale się rozwija i ciągle pojawiają się jakieś nowości 😉

1. Snapseed

Z tej aplikacji sama często korzystam.  Jest jedną z najlepszych darmowych aplikacji do mobilnej edycji zdjęć. Aplikacja jest bardzo łatwa i intuicyjna, szybko nauczysz się nią posługiwać. Dodatkowym plusem jest polska wersja językowa.

Snapseed posiada posiada 4 przydatne narzędzia: naprawianie (pozwala usunąć niechciane elementy zdjęcia), pędzel (szczegółowe narzędzie dzięki któremu możemy poprawić np. jasność lub nasycenie), selektywnie (działa podobnie jak pędzel).

Czwartym bardzo fajnym narzędziem jest ‚twarz’. Jest to zestaw filtrów do poprawy samej twarzy. Możemy ją doświetlić, zmienić koloryt, wyostrzyć i powiększyć oczy.

Ponadto Snapseed posiada zestaw swoich gotowych i ciekawych filtrów.

2. VSCO

Kolejna bardzo popularna aplikacja do edycji zdjęć, na instagramie posiada nawet swoje hashtagi. VSCO posiada wszystkie najważniejsze i najpotrzebniejsze opcje oraz zestaw naprawdę fajnych filtrów. Niestety nie wszystkie filtry są darmowe.

Zaletą tej aplikacji jest też prywatna biblioteka VSCO, w której są wszystkie przerobione zdjęcia. Zdjęcia po zapisaniu i przerobieniu są bardzo dobrej i wysokiej jakości. Inną zaletą jest też np nadrzędzie do koloru skóry, nadające naturalny efekt.

3. Adobe Photoshop Express

Na pewno znasz najpopularniejszy edytor zdjęć Photoshop. Adobe Photoshop Express to jego darmowa wersja na urządzenia mobilne. Aplikacja w przeciwieństwie do wersji na komputer, nie posiada aż tyle opcji i znajdziemy tam tylko narzędzia podstawowe.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi, należy posiadać konto na stronie Adobe. Darmowa wersja mobilna posiada niezbędne funkcje, które pozwolą Ci na szybką i prostą edycje zdjęcia. Do wyboru mamy obróbkę ręczną lub automatyczną.

4. Lightroom

Kolejna propozycja Adobe. Lightroom jest również dość popularną i nieco bardziej zaawansowaną aplikacją. Darmowa wersja mobilna od tej na komputer różni się jedynie narzędziem maski (które znajdziemy we wspomnianym już SnapSeedzie), więc jeżeli robisz zdjęcia głównie telefonem to zdecydowanie Ci polecam tą apkę.

Lightroom jak pozostałe aplikacje posiada gotowe filtry, podstawowe narzędzia np. do przycinania czy kontrastu. Posiada także wiele innych i bardziej zaawansowanych narzędzi.

Lightroom, jak i większość programów Adobe wymaga już pewnej wiedzy i umiejętności,  dla początkujących mogą one być skomplikowane. Ale spokojnie, w Internecie na blogach czy na youtubie możesz znaleźć wiele przydatnych tutoriali 😉

5. Unfold

Ostatnią popularną aplikacją, o której chcę Ci wspomnieć jest Unfold. Aplikacja bardzo znana i popularna, dzięki niej urozmaicisz i stworzyć piękne relacje na InstaStories. Pozwala tworzyć całe relacje, nie tylko pojedyncze plansze.

Unfold umożliwia tworzenie estetycznych i przykuwających wzrok stories. Możesz wybrać ładną ramkę, kolaż, a nawet ciekawą czcionkę co dla mnie osobiście jest super opcją, ponieważ dostępne czcionki Insagrama są już nieco oklepane i mało ciekawe 😉

Doniedawna aplikacja Unfold była dostępna tylko na iOS, teraz możesz ją pobrać także na Androida.

Oczywiście aplikacji jest ich o wiele więcej, wymienienie większości aplikacji to dobry materiał na e-booka niż artykuł. Jednak najważniejsze i najpopularniejsze aplikacje do przerabiania zdjęć już znasz. Teraz pozostaje tylko testowanie, która jest dla Ciebie najlepsza i przeróbka pięknych zdjęć. Pamiętaj – trening czyni mistrza! 😉

Podsumowanie

Zwykłe filtry w edytorze wbudowanym w telefonie lub na Instagramie już nie są wystarczające. Coraz więcej osób korzysta z aplikacji do edycji zdjęć. Na rynku występuje mnogość takich aplikacji do edycji. Z artykułu dowiesz się o tych najlepszych i najpopularniejszych, od Ciebie zależy którą wybierzesz i lepiej będzie Ci się nią posługiwać. Dzięki nim stworzysz piękne zdjęcia i urozmaicisz swój profil w mediach społecznościowych 😉