fbpx

9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego użytku

Zdjęcia wysokiej jakości są moim zdaniem bardzo ważne zarówno na stronie www jak i na sklepie internetowym. Przyciągają uwagę i często przesądzają o tym czy użytkownik naszej strony zostanie na niej dłużej czy też nie. Istnieje kilka sposobów na to skąd brać i jak mieć wysokiej jakości zdjęcia. Możesz robić własne zdjęcia, zamówić sesję u profesjonalnego fotografa lub skorzystać ze stron z darmowymi zdjęciami do komercjalnego użytku. W tym artykule chciałbym Ci przybliżyć ten ostatni sposób, krótko opisałem oraz wypunktowałem poniżej 9 stron z darmowymi zdjęciami, które moim zdaniem są godne uwagi i z których sam często korzystam.

Banki zdjęć

Zasadniczo banki zdjęć dzielą się na dwie kategorie, te darmowe i te płatne. Na pewno zaletą takich stron jest to, że mamy ogrom gotowych zdjęć czy też grafik. Pobieranie ich natomiast jest bardzo proste. Niestety musimy pamiętać o tym, że do takich grafik dostęp mają też inne firmy. Prowadzi to do tego, że te same zdjęcia mogą powtarzać się na różnych stronach internetowych.

Tak więc korzystaj z takich stron ale rób to z umiarem i staraj się mieć jak najwięcej swoich zdjęć czy też grafik ponieważ oryginalność jest zawsze w cenie! Wykorzystując gotowe grafiki, możesz je też przerobić po swojemu, dodać logo, krótki tekst czy przyciąć lub wprowadzić inne zmiany.

Pixabay

Pixabay należy do czołówki tego zestawienia. Świetne zdjęcia w wysokiej jakości, niestety żeby pobierać zdjęcia w bardzo wysokiej jakości trzeba się zarejestrować. W większości przypadków jednak wystarczą Ci te wersje bez konieczności rejestracji. Zdjęcia udostępniane na tej stronie w większości udostępniane są na licencji CC0.

https://pixabay.com

screenshot pixabay - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Unsplash

Unsplash to jedna z moich ulubionych stron w tym zestawieniu. Serwis ten oferuje ponad 850 tys. zdjęć oraz grafik w naprawdę wysokiej jakości. Udostępniane tu zdjęcia możesz wykorzystać bez żadnych opłat w celach komercyjnych.

https://unsplash.com

screenshot unsplash - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Pexels

Pexels oferuje całkowicie darmowe zdjęcia pod licencją Pexels. Serwis powstał w 2014 i cieszy się dużą popularnością. Dostępne tu mamy setki tysięcy zdjęć publikowanych w wysokiej rozdzielczości są na wyciągnięcie ręki, a właściwie wystarczy klik myszki 🙂

https://www.pexels.com

screenshot pexels - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Death to the Stock Photo

Death to the Stock Photo to bardzo ciekawa propozycja w tym zestawieniu. Zapisujemy się do newslettera i każdego miesiąca otrzymujemy na podany adres email 20 nowych zdjęć. Możemy też zakupić wersję premium co pozwala na dostęp to wszystkich zdjęć obecnych na tej stronie, których jest ponad 2500 tys.

https://deathtothestockphoto.com

screenshot death to the stock photo - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Jay Mantri

Jay Mantri jest fotografem, który udostępnia swoje zdjęcia na licencji CC0 co pozwala na swobodne używanie zdjęć komercyjnie. Autor udostępnia w każdym tygodniu aż 7 nowych świeżutkich zdjęć o różnej tematyce.

https://jaymantri.com

screenshot jay mantri

Kaboompics

Kaboompics co ciekawe prowadzony jest przez Polkę. W tym serwisie możemy pobierać zdjęcia wraz z paletą barw z danej fotografii. Czy to nie fajne ? I zapomniałbym dobra wyszukiwarka sprawia, że szukanie odpowiedniego zdjęcia nie może być prostsze.

https://kaboompics.com

screenshot kaboompics - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Refe

Refe to propozycja dla tych, którzy poszukują zdjęć w tematyce krajobrazów i obiektów. Rzeczą wartą wzmianki w przypadku tego serwisu jest to, że wszystkie dostępne zdjęcia wykonane są za pomocą urządzeń mobilnych. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie każda fotografia nadawać się będzie do wydruku.

http://getrefe.com

screenshot refe

Foodie’s Feed

Foodie’s Feed z pewnością przypadnie do gustu wszystkim smakoszom. Znajdziecie tu ponad 1200 darmowych a co najważniejsze genialnych zdjęć żywności, napojów czy też deserów. Chyba nie ma osoby, której nie zainteresowałaby ta pozycja 🙂

https://www.foodiesfeed.com

screenshot foodiesfeed - 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego wykorzystania

Picography

Picography jest to blog oferujący zdjęcia do użytku prywatnego i komercyjnego. Serwis oferuje też możliwość dodawania własnych fotografii i powiększenia dostępnej biblioteki. Za pomocą wyszukiwarki wygodnie znajdziesz to czego szukasz.

https://picography.co

screenshot picography

Podsumowanie

Tak prezentuje się 9 stron z darmowymi zdjęciami do komercyjnego użytku według WebLions. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Wam ten temat i ułatwiłem codzienną pracę 😉 Pamiętajmy tylko, żeby upewnić się czy zdjęcia na pewno są darmowe i jaką mają licencję! A o licencjach napiszemy w innym artykule 😉